מאמרים

דיספרקסיה

משמעות המילה פרקסיס היא תכנון תנועה, כלומר היכולת להשתמש בגפיים ובגוף באופן יעיל, מאורגן ומכוון מטרה. דיספרקסיה היא הפרעה באחד או יותר מהשלבים של התכנון המוטורי.

לכתבה מלאה


הפרעת קשב – הקושי לסיים משימות

אחד הנושאים שבו אנשי הADHD מתקשים במיוחד הוא לסיים משימות, אנשים אחרים אולי לא יבינו זאת אבל אין ספק שקושי זה יוצר בעיות רבות בעבודה, בבית, בזוגיות. להלן 5 דרכים שיאפשרו לכם אם לא להעלים אז לפחות לצמצם את ממדי הבעיה.

לכתבה מלאה


הדגמה של טיפול קבוצתי

המפגש הקבוצתי מאפשר לילדים עם קשיים במיומנויות חברתיות, לתרגל סימולציות חברתיות. התירגול כולל שיחות, משחקים, ופעילות גופנית שבמהלכם הם מתמודדים עם הקשבה לחבר, גילויי אמפטיה כלפיו, איפוק ודחיית סיפוקים.שמירה על קשר עין ויזימת שיחה.

לכתבה מלאה


קבוצה חברתית לטיפול במיומנות

מדוע יש צורך בקבוצה חברתית לטיפול במיומנויות חברתיות?

לכתבה מלאה


מורה נבוכים למציאת המטפל הטוב

איך מוצאים את המטפל הטוב עבור הילד שלי. מאיפה אני צריך לדעת איזה סוג טיפול יתאים לו.

לכתבה מלאה


אספרגר-טיפול בקשיים חברתיים

תוכנית ההתערבות "אני בקבוצה" כוללת מפגש קבוצתי עםנורית ושתי נערות עם התפתחות תקינה. במהלך המפגש הקבוצתי נעשית הקנייה של תיפקוד חברתי אינטגראלי באמצעות מיומנויות חברתיות, אותן הן לומדות תוך כדי ניהול פרויקט משותף(מסיבה) , משחק חברתי , בילוי משותף , סיפור חוויות או דילמות המתאימות לגיל ההתבגרות

לכתבה מלאה


מודלים להתערבות ולשילוב

המערכת כולה צריכה לאפשר לילדים עם הצרכים המיוחדים סביבת עבודה מיטבית בה עובדים במשותף הצוות החינוכי והטיפולי יחד עם ההורים תוך היענות לצורכי הילדים.

לכתבה מלאה


קשיים בכתיבה ידנית / דיסגרפיה. חלק 1

קושי בכתיבה ידנית (דיסגרפיה) בא לידי ביטוי באופנים שונים ( למשל, כאב, איטיות, כתב יד לא קריא) ויכול להיות בדרגות חומרה שונות. כל קושי בכתיבה עשוי להוביל לקשיים לימודיים, להשפיע באופן עקיף גם על יכולת ההבעה בכתב ולהקשות גם בחיים הבוגרים. מטרת הטיפול בכתיבה היא להוביל קודם כל לשיפור המיומנות ובמידת הצורך להתאים עזרים חלופיים. ניתן לשפר מיומנות זו בכל גיל.

לכתבה מלאה


משחק לסוגיו

כאשר אנחנו אומרים את המילה משחק יש לה משמעויות שונות, להלן כמה הגדרות לגבי סוגי משחק בגילאים השונים.

לכתבה מלאה


חרדת בחינות

חרדת בחינות היא שם כולל למגוון של תופעות החוזרות ונשנות, בעיקר במצבי מבחן. תופעות אלו באות לידי ביטוי בכמה אופנים. הטיפול חשוב במיידי...

לכתבה מלאה


תחושה עמוקה

ישנם חמישה חושים גלויים הידועים לכל – ראייה, שמיעה, ריח, טעם ומישוש. "החוש השישי, החוש הסודי", כפי שכינה אותו שרינגטון (Charles Scott Sherrington), האיש שגילה אותו בשנת 1906. שרינגטון נתן לחוש הסודי את השם "פרופריוספציה" (Proprioception) שמקורו מהמילה הלטינית

לכתבה מלאה